API Delevan S0603-151NG2S
S0603-151NG2S picture photo
Mfg. Part Number
S0603-151NG2S
Brief Description
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
Datasheet Download
S0603-151NG2S.pdf
Availability of S0603-151NG2S
QUANTITY
S0603-151NG2S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-151NG2S
Internal Part NumberEIS-S0603-151NG2S
Material - CoreAlumina
Inductance150nH
Tolerance±2%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)980 mOhm Max
Q @ Freq29 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-151NG2S
Related LinksS0603-, S0603-151NG2S Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-151NG2S Details Description
Related parts for S0603-151NG2S
IC DETECTOR VOLTAGE 2.9V SC82AB datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
IC CURRENT SENSE 16SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI5 datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 9.45"L X 6.3"W datasheet.pdf
RES 16.48K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 24AWG 100' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf