API Delevan S0603-151NH1
S0603-151NH1 picture photo
Mfg. Part Number
S0603-151NH1
Brief Description
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
Datasheet Download
S0603-151NH1.pdf
Availability of S0603-151NH1
QUANTITY
S0603-151NH1 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-151NH1
Internal Part NumberEIS-S0603-151NH1
Material - CoreAlumina
Inductance150nH
Tolerance±3%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)980 mOhm Max
Q @ Freq29 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-151NH1
Related LinksS0603-, S0603-151NH1 Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-151NH1 Details Description
Related parts for S0603-151NH1
MICROGRABBER THIN EACH END RED datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC DGY 4X4"(6=6') datasheet.pdf
MINI PV CTW 30AU 28-32 AWG datasheet.pdf
TVS DIODE 12UQFN datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 55NS 68PGA datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 23POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
D4SL-2RDG-D4 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf