API Delevan S0603-151NH3E
S0603-151NH3E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-151NH3E
Brief Description
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
Datasheet Download
S0603-151NH3E.pdf
Availability of S0603-151NH3E
QUANTITY
S0603-151NH3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-151NH3E
Internal Part NumberEIS-S0603-151NH3E
Material - CoreAlumina
Inductance150nH
Tolerance±3%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)980 mOhm Max
Q @ Freq29 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-151NH3E
Related LinksS0603-, S0603-151NH3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-151NH3E Details Description
Related parts for S0603-151NH3E
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 20V SOT363 datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 102MA 9.5 OHM datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH CMOS 8SOIC datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN PLUG 8P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC DO-214AB datasheet.pdf
CAP FILM 430NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
Low Capacitance, Triple/Quad SPDT +-15 V/+12 V i CMOS Switches IC datasheet.pdf