API Delevan S0603-15NF2S
S0603-15NF2S picture photo
Mfg. Part Number
S0603-15NF2S
Brief Description
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM
Datasheet Download
S0603-15NF2S.pdf
Availability of S0603-15NF2S
QUANTITY
S0603-15NF2S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-15NF2S
Internal Part NumberEIS-S0603-15NF2S
Material - CoreAlumina
Inductance15nH
Tolerance±1%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-15NF2S
Related LinksS0603-, S0603-15NF2S Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-15NF2S Details Description
Related parts for S0603-15NF2S
CONN EDGECARD 18PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 1POS .250 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 32NQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 51K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100' datasheet.pdf
METAL P-CLAMP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A datasheet.pdf