API Delevan S0603-15NH1B
S0603-15NH1B picture photo
Mfg. Part Number
S0603-15NH1B
Brief Description
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM
Datasheet Download
S0603-15NH1B.pdf
Availability of S0603-15NH1B
QUANTITY
S0603-15NH1B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-15NH1B
Internal Part NumberEIS-S0603-15NH1B
Material - CoreAlumina
Inductance15nH
Tolerance±3%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-15NH1B
Related LinksS0603-, S0603-15NH1B Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-15NH1B Details Description
Related parts for S0603-15NH1B
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN CAP 9POS .125 BLADE datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RESONATOR CER 3.18MHZ SMD datasheet.pdf
PUNCH PIN TAPER 14PC SET 1-18MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 22POS HL LOW P datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf