API Delevan S0603-15NH1D
S0603-15NH1D picture photo
Mfg. Part Number
S0603-15NH1D
Brief Description
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM
Datasheet Download
S0603-15NH1D.pdf
Availability of S0603-15NH1D
QUANTITY
S0603-15NH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-15NH1D
Internal Part NumberEIS-S0603-15NH1D
Material - CoreAlumina
Inductance15nH
Tolerance±3%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-15NH1D
Related LinksS0603-, S0603-15NH1D Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-15NH1D Details Description
Related parts for S0603-15NH1D
IC VOICE SWITCH SPKPHONE 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 27POS datasheet.pdf
IC DVR DUAL-POWER MOSFET 8-DIP datasheet.pdf
VOLTAGE 10:1 PROBE_RED 100MHZ datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
PELTIER MS4,108,10,20,00,W8 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICRO 31C S 24" RBW JACKP NI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf