API Delevan S0603-22NF3B
S0603-22NF3B picture photo
Mfg. Part Number
S0603-22NF3B
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0603-22NF3B.pdf
Availability of S0603-22NF3B
QUANTITY
S0603-22NF3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-22NF3B
Internal Part NumberEIS-S0603-22NF3B
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±1%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-22NF3B
Related LinksS0603-, S0603-22NF3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-22NF3B Details Description
Related parts for S0603-22NF3B
CABLE SMA/SMA 36" RG-316DS datasheet.pdf
CONN HDR 3POS VERT KEY-Y 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 30pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 1.32A 570 MOHM datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS 0.8MM SMD datasheet.pdf