API Delevan S0603-22NH3
S0603-22NH3 picture photo
Mfg. Part Number
S0603-22NH3
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0603-22NH3.pdf
Availability of S0603-22NH3
QUANTITY
S0603-22NH3 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-22NH3
Internal Part NumberEIS-S0603-22NH3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS0603
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±3%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-22NH3
Related LinksS0603, S0603-22NH3 Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-22NH3 Details Description
Related parts for S0603-22NH3
IC OPAMP CFA 50MHZ 16SO datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS .050" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
ACCY EXT TRIGGER CABLE E100 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf