API Delevan S0603-33NH2C
S0603-33NH2C picture photo
Mfg. Part Number
S0603-33NH2C
Brief Description
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM
Datasheet Download
S0603-33NH2C.pdf
Availability of S0603-33NH2C
QUANTITY
S0603-33NH2C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-33NH2C
Internal Part NumberEIS-S0603-33NH2C
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±3%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-33NH2C
Related LinksS0603-, S0603-33NH2C Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-33NH2C Details Description
Related parts for S0603-33NH2C
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 2.41MM datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SCR INV STUD 40A 1200V TO-94 datasheet.pdf
33 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 20A 125V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf