API Delevan S0603-33NH3E
S0603-33NH3E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-33NH3E
Brief Description
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM
Datasheet Download
S0603-33NH3E.pdf
Availability of S0603-33NH3E
QUANTITY
S0603-33NH3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-33NH3E
Internal Part NumberEIS-S0603-33NH3E
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±3%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-33NH3E
Related LinksS0603-, S0603-33NH3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-33NH3E Details Description
Related parts for S0603-33NH3E
HEATSINK TO-5 1W H=.375" BLK datasheet.pdf
CONN DB62 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
PATCHCORD 1PR 110/RJ45 PLUG 1M datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS .050 IDC PNLMT datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 20% 300VAC RAD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT ST-ST DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf