API Delevan S0603-39NG1S
S0603-39NG1S picture photo
Mfg. Part Number
S0603-39NG1S
Brief Description
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM
Datasheet Download
S0603-39NG1S.pdf
Availability of S0603-39NG1S
QUANTITY
S0603-39NG1S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-39NG1S
Internal Part NumberEIS-S0603-39NG1S
Material - CoreAlumina
Inductance39nH
Tolerance±2%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-39NG1S
Related LinksS0603-, S0603-39NG1S Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-39NG1S Details Description
Related parts for S0603-39NG1S
JUMPER-H1504TR/A2015B/X 10" datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
3RD INSERTION BLADE datasheet.pdf
RES 1.58 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 2DB 0805 SMD datasheet.pdf
CORD 18AWG 3COND PLG-RCPT 6.5' datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 26POS THRUHL datasheet.pdf