API Delevan S0603-39NH2E
S0603-39NH2E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-39NH2E
Brief Description
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM
Datasheet Download
S0603-39NH2E.pdf
Availability of S0603-39NH2E
QUANTITY
S0603-39NH2E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-39NH2E
Internal Part NumberEIS-S0603-39NH2E
Material - CoreAlumina
Inductance39nH
Tolerance±3%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-39NH2E
Related LinksS0603-, S0603-39NH2E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-39NH2E Details Description
Related parts for S0603-39NH2E
TRIAC 400V 8A TO220AB datasheet.pdf