API Delevan S0603-3N3G3C
S0603-3N3G3C picture photo
Mfg. Part Number
S0603-3N3G3C
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM
Datasheet Download
S0603-3N3G3C.pdf
Availability of S0603-3N3G3C
QUANTITY
S0603-3N3G3C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-3N3G3C
Internal Part NumberEIS-S0603-3N3G3C
Material - CoreAlumina
Inductance3.3nH
Tolerance±2%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-3N3G3C
Related LinksS0603-, S0603-3N3G3C Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-3N3G3C Details Description
Related parts for S0603-3N3G3C
IDC CABLE- AKP20A/ AE20M / AKP20 datasheet.pdf
FIXED IND 7.3UH 2.1A 54 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 3.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SW ROTARY SP 2-12POS PC 28V datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 11POS SNGL TIN datasheet.pdf
IC TRANSCVR BI-DIR 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CAP PMI TORPEDO TRANSP 1" BLUE datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 300V 36AWG RED datasheet.pdf