API Delevan S0603-47NG3C
S0603-47NG3C picture photo
Mfg. Part Number
S0603-47NG3C
Brief Description
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM
Datasheet Download
S0603-47NG3C.pdf
Availability of S0603-47NG3C
QUANTITY
S0603-47NG3C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-47NG3C
Internal Part NumberEIS-S0603-47NG3C
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±2%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)310 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test200MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-47NG3C
Related LinksS0603-, S0603-47NG3C Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-47NG3C Details Description
Related parts for S0603-47NG3C
CABLE FLAT FLEX 18POS 0.5MM 4" datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN 25V TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
TOOL INSERTION TIP .110 SERIES datasheet.pdf
SNSW 5A .110 RLR 70514182 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
THERMOMETER INFRARED datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 270MA 850 MOHM datasheet.pdf