API Delevan S0603-5N6G3D
S0603-5N6G3D picture photo
Mfg. Part Number
S0603-5N6G3D
Brief Description
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM
Datasheet Download
S0603-5N6G3D.pdf
Availability of S0603-5N6G3D
QUANTITY
S0603-5N6G3D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-5N6G3D
Internal Part NumberEIS-S0603-5N6G3D
Material - CoreAlumina
Inductance5.6nH
Tolerance±2%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-5N6G3D
Related LinksS0603-, S0603-5N6G3D Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-5N6G3D Details Description
Related parts for S0603-5N6G3D
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 120A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
BOX S STEEL 38.58"L X 29.13"W datasheet.pdf
PAC-TWDO-HE20-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf