API Delevan S0603-68NH3B
S0603-68NH3B picture photo
Mfg. Part Number
S0603-68NH3B
Brief Description
FIXED IND 68NH 600MA 370 MOHM
Datasheet Download
S0603-68NH3B.pdf
Availability of S0603-68NH3B
QUANTITY
S0603-68NH3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-68NH3B
Internal Part NumberEIS-S0603-68NH3B
Material - CoreAlumina
Inductance68nH
Tolerance±3%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq34 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test200MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-68NH3B
Related LinksS0603-, S0603-68NH3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-68NH3B Details Description
Related parts for S0603-68NH3B
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SSD 40GB SCSI datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
BLS 2PSH CV SNSAT LP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 4"X2" WHT/RD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC datasheet.pdf