API Delevan S0603-82NF2B
S0603-82NF2B picture photo
Mfg. Part Number
S0603-82NF2B
Brief Description
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
Datasheet Download
S0603-82NF2B.pdf
Availability of S0603-82NF2B
QUANTITY
S0603-82NF2B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-82NF2B
Internal Part NumberEIS-S0603-82NF2B
Material - CoreAlumina
Inductance82nH
Tolerance±1%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)570 mOhm Max
Q @ Freq34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-82NF2B
Related LinksS0603-, S0603-82NF2B Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-82NF2B Details Description
Related parts for S0603-82NF2B
RES SMD 158 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 2POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
IC OCT D-TYPE LATCH 3ST 20SOIC datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 216KHZ SAMP 28-SSOP datasheet.pdf
PLUG 6POS 80 DEG BLK/GRN 5.3-6.5 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.187" (4.75mm) Solder datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN YELLOW PVC FREE datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 96.3VC SMBJ datasheet.pdf
OSC TCXO 16.367667MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206 datasheet.pdf