API Delevan S0603-8N2J3E
S0603-8N2J3E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-8N2J3E
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM
Datasheet Download
S0603-8N2J3E.pdf
Availability of S0603-8N2J3E
QUANTITY
S0603-8N2J3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-8N2J3E
Internal Part NumberEIS-S0603-8N2J3E
Material - CoreAlumina
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-8N2J3E
Related LinksS0603-, S0603-8N2J3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-8N2J3E Details Description
Related parts for S0603-8N2J3E
RES 30 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
LID FOR M10 BOX datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 6.5A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 25MHZ 8SOIC datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.6A AMMO datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM3207TL datasheet.pdf
CONN SOCKT 60POS STRN RLF W/LOCK datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN TNC PLUG R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf