Panduit S075X100VATY
S075X100VATY picture photo
Mfg. Part Number
S075X100VATY
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
THERMTRANS LABEL VINYL .75
Datasheet Download
S075X100VATY.pdf
Availability of S075X100VATY
QUANTITY
S075X100VATY Order Process
Ship out your order
Specifications of S075X100VATY
Internal Part NumberEIS-S075X100VATY
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
Series-
Packaging5000 per Roll
Label TypeSelf Laminating
Label Size0.75" x 1.00" (19.05mm x 50.80mm)
ColorWhite
MaterialVinyl
For Use With/Related ProductsTDP43MY Thermal Transfer Desktop Printer
Operating Temperature-40°C ~ 93°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S075X100VATY
Related LinksS075X1, S075X100VATY Datasheet, Panduit Distributor
S075X100VATY Details Description
Related parts for S075X100VATY
MOSFET N-CH 30V 13.1A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A SM DGOLD datasheet.pdf
PREMOFLEX 1 JMPR 51LGT TYPE A 4 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 76POS datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf