API Delevan S1008-333F
S1008-333F picture photo
Mfg. Part Number
S1008-333F
Brief Description
FIXED IND 33UH 125MA 7.4 OHM SMD
Datasheet Download
S1008-333F.pdf
Availability of S1008-333F
QUANTITY
S1008-333F Order Process
Ship out your order
Specifications of S1008-333F
Internal Part NumberEIS-S1008-333F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±1%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.4 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1008-333F
Related LinksS1008, S1008-333F Datasheet, API Delevan Distributor
S1008-333F Details Description
Related parts for S1008-333F
IC DGTL POT 6CH 256POS 24-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
EVAL KIT USB FOR MAXQ2000 datasheet.pdf
C COMPILER SH 1 USER LAN datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
MGRID HDR D.R. RA .76AULF 30CKT datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
anyCAP⑩ 50 mA Low Dropout Linear Regulator IC datasheet.pdf