API Delevan S1008R-123K
S1008R-123K picture photo
Mfg. Part Number
S1008R-123K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 220MA 3.5 OHM SMD
Datasheet Download
S1008R-123K.pdf
Availability of S1008R-123K
QUANTITY
S1008R-123K Order Process
Ship out your order
Specifications of S1008R-123K
Internal Part NumberEIS-S1008R-123K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS1008R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±10%
Current Rating220mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant28MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1008R-123K
Related LinksS1008, S1008R-123K Datasheet, API Delevan Distributor
S1008R-123K Details Description
Related parts for S1008R-123K
CABLE FLAT FLEX 16POS 1MM 3" datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
VARISTOR 7.1V 30A 0603 datasheet.pdf
IC INVERTER TRPL OPN DRN XSON8U datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 7A QC datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf