API Delevan S1008R-332K
S1008R-332K picture photo
Mfg. Part Number
S1008R-332K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 335MA 900 MOHM
Datasheet Download
S1008R-332K.pdf
Availability of S1008R-332K
QUANTITY
S1008R-332K Order Process
Ship out your order
Specifications of S1008R-332K
Internal Part NumberEIS-S1008R-332K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS1008R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating335mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1008R-332K
Related LinksS1008, S1008R-332K Datasheet, API Delevan Distributor
S1008R-332K Details Description
Related parts for S1008R-332K
IC ADC 12BIT 20-SOIC datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS MICRO8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 20MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TMDSDVSPBA9-3L datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT SKT datasheet.pdf