API Delevan S1008R-471F
S1008R-471F picture photo
Mfg. Part Number
S1008R-471F
Brief Description
FIXED IND 470NH 815MA 170 MOHM
Datasheet Download
S1008R-471F.pdf
Availability of S1008R-471F
QUANTITY
S1008R-471F Order Process
Ship out your order
Specifications of S1008R-471F
Internal Part NumberEIS-S1008R-471F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±1%
Current Rating815mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant255MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1008R-471F
Related LinksS1008, S1008R-471F Datasheet, API Delevan Distributor
S1008R-471F Details Description
Related parts for S1008R-471F
FIXED IND 56UH 5.3A 40 MOHM TH datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP VIDEO TRIPLE 16-SSOP datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL SYNC 16-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf