Vishay/BCcomponents S100J25U2JR63V7R
S100J25U2JR63V7R picture photo
Mfg. Part Number
S100J25U2JR63V7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 3KV U2J RADIAL
Datasheet Download
S100J25U2JR63V7R.pdf
Availability of S100J25U2JR63V7R
QUANTITY
S100J25U2JR63V7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S100J25U2JR63V7R
Internal Part NumberEIS-S100J25U2JR63V7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S100J25U2JR63V7R
Related LinksS100J25U, S100J25U2JR63V7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S100J25U2JR63V7R Details Description
Related parts for S100J25U2JR63V7R
RES SMD 22K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 60POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 72POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 88VWM 149.1VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS datasheet.pdf