Vishay/BCcomponents S100J25U2MU6BK0R
S100J25U2MU6BK0R picture photo
Mfg. Part Number
S100J25U2MU6BK0R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 6KV U2M RADIAL
Datasheet Download
S100J25U2MU6BK0R.pdf
Availability of S100J25U2MU6BK0R
QUANTITY
S100J25U2MU6BK0R Order Process
Ship out your order
Specifications of S100J25U2MU6BK0R
Internal Part NumberEIS-S100J25U2MU6BK0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientU2M
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S100J25U2MU6BK0R
Related LinksS100J25U, S100J25U2MU6BK0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S100J25U2MU6BK0R Details Description
Related parts for S100J25U2MU6BK0R
MOSFET N-CH 100V 33A TO-262 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .078"D .109"L datasheet.pdf
ICL 8 OHM 20% 3A 13MM datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 15PF 25V 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK W/DIODE 5.2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
T-COUPLE K L=15CM 8M datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf