Vishay/BCcomponents S100J25U2MU6BK0R
S100J25U2MU6BK0R picture photo
Mfg. Part Number
S100J25U2MU6BK0R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 6KV U2M RADIAL
Datasheet Download
S100J25U2MU6BK0R.pdf
Availability of S100J25U2MU6BK0R
QUANTITY
S100J25U2MU6BK0R Order Process
Ship out your order
Specifications of S100J25U2MU6BK0R
Internal Part NumberEIS-S100J25U2MU6BK0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientU2M
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S100J25U2MU6BK0R
Related LinksS100J25U, S100J25U2MU6BK0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S100J25U2MU6BK0R Details Description
Related parts for S100J25U2MU6BK0R
CAP CER 9.1PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER N-CH 8-MSOP datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-ST DUPLEX datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 26 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CABLE PIN RA datasheet.pdf
CAP CER 110PF 300V NP0 1111 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.00068UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf