Panduit S100X400VADY
S100X400VADY picture photo
Mfg. Part Number
S100X400VADY
Brief Description
DOT MATRIX LABEL VINYL 1.00
Datasheet Download
S100X400VADY.pdf
Availability of S100X400VADY
QUANTITY
S100X400VADY Order Process
Ship out your order
Specifications of S100X400VADY
Internal Part NumberEIS-S100X400VADY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
Packaging5000 per Pkg
Label TypeSelf Laminating
Label Size1.00" x 4.00" (25.4mm x 101.6mm)
ColorWhite
MaterialVinyl
For Use With/Related ProductsDot-Matrix Printer
Operating Temperature-40°C ~ 66°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S100X400VADY
Related LinksS100X4, S100X400VADY Datasheet, Panduit Distributor
S100X400VADY Details Description
Related parts for S100X400VADY
RES SMD 1.5K OHM 20% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 37.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC datasheet.pdf