Vishay/BCcomponents S101M33Z5UR63K6R
S101M33Z5UR63K6R picture photo
Mfg. Part Number
S101M33Z5UR63K6R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 3KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S101M33Z5UR63K6R.pdf
Availability of S101M33Z5UR63K6R
QUANTITY
S101M33Z5UR63K6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S101M33Z5UR63K6R
Internal Part NumberEIS-S101M33Z5UR63K6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S101M33Z5UR63K6R
Related LinksS101M33Z, S101M33Z5UR63K6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S101M33Z5UR63K6R Details Description
Related parts for S101M33Z5UR63K6R
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 117MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V 20% BX 1808 datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf