Vishay/BCcomponents S102K39X7RP6UL5R
S102K39X7RP6UL5R picture photo
Mfg. Part Number
S102K39X7RP6UL5R
Brief Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S102K39X7RP6UL5R.pdf
Availability of S102K39X7RP6UL5R
QUANTITY
S102K39X7RP6UL5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S102K39X7RP6UL5R
Internal Part NumberEIS-S102K39X7RP6UL5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S102K39X7RP6UL5R
Related LinksS102K39X, S102K39X7RP6UL5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S102K39X7RP6UL5R Details Description
Related parts for S102K39X7RP6UL5R
IC A/D CONV 8BIT SRL IN/OUT8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 340MA 1.33 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN,SKT,SLDR datasheet.pdf
RES 191 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 8A 8.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SMT 6.5MM datasheet.pdf