Vishay/BCcomponents S103K75Y5PN63K7R
S103K75Y5PN63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S103K75Y5PN63K7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S103K75Y5PN63K7R.pdf
Availability of S103K75Y5PN63K7R
QUANTITY
S103K75Y5PN63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S103K75Y5PN63K7R
Internal Part NumberEIS-S103K75Y5PN63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S103K75Y5PN63K7R
Related LinksS103K75Y, S103K75Y5PN63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S103K75Y5PN63K7R Details Description
Related parts for S103K75Y5PN63K7R
CABLE D-SUB-AFU37B/AE37G/AFU37B datasheet.pdf
RES ARRAY 23 RES 100 OHM 24SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 29.1VWM 52VC 1.5KE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 8"L X 6"W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 194MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
MODULE GSX BOARD FOR RN-171 datasheet.pdf
RES 12K OHM 0.6W 0.25% RADIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 66POS datasheet.pdf