Vishay/BCcomponents S103K75Y5PN65K0R
S103K75Y5PN65K0R picture photo
Mfg. Part Number
S103K75Y5PN65K0R
Brief Description
CAP CER 10000PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S103K75Y5PN65K0R.pdf
Availability of S103K75Y5PN65K0R
QUANTITY
S103K75Y5PN65K0R Order Process
Ship out your order
Specifications of S103K75Y5PN65K0R
Internal Part NumberEIS-S103K75Y5PN65K0R
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S103K75Y5PN65K0R
Related LinksS103K75Y, S103K75Y5PN65K0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S103K75Y5PN65K0R Details Description
Related parts for S103K75Y5PN65K0R
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 688NH SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE SKT 7/8" datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf