Vishay/BCcomponents S103K75Y5PN6BJ7R
S103K75Y5PN6BJ7R picture photo
Mfg. Part Number
S103K75Y5PN6BJ7R
Brief Description
CAP CER 10000PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S103K75Y5PN6BJ7R.pdf
Availability of S103K75Y5PN6BJ7R
QUANTITY
S103K75Y5PN6BJ7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S103K75Y5PN6BJ7R
Internal Part NumberEIS-S103K75Y5PN6BJ7R
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S103K75Y5PN6BJ7R
Related LinksS103K75Y, S103K75Y5PN6BJ7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S103K75Y5PN6BJ7R Details Description
Related parts for S103K75Y5PN6BJ7R
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
THYRISTOR 170V 150A SMA datasheet.pdf
IGBT 1200V 50A 250W TO3P datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
FUSE 225A 600V FAST CLASS J datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SOLDER 125V datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf