Vishay/BCcomponents S103K75Y5PN6BK7R
S103K75Y5PN6BK7R picture photo
Mfg. Part Number
S103K75Y5PN6BK7R
Brief Description
CAP CER 10000PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S103K75Y5PN6BK7R.pdf
Availability of S103K75Y5PN6BK7R
QUANTITY
S103K75Y5PN6BK7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S103K75Y5PN6BK7R
Internal Part NumberEIS-S103K75Y5PN6BK7R
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S103K75Y5PN6BK7R
Related LinksS103K75Y, S103K75Y5PN6BK7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S103K75Y5PN6BK7R Details Description
Related parts for S103K75Y5PN6BK7R
CONN HEADER 58POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 3.3V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SLD datasheet.pdf
COUPLER H TYPE 1.5GHZ 3DB datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V 10% RADIAL datasheet.pdf
TRANS L-BAND RADAR LDMOS SOT502B datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 35POS datasheet.pdf
RES 2.18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SR BTS PCKT 6 ASY C datasheet.pdf
1600-2100MHZ HIGH LINEAR LNA datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf