API Delevan S1210-104K
S1210-104K picture photo
Mfg. Part Number
S1210-104K
Brief Description
FIXED IND 100UH 127MA 10 OHM SMD
Datasheet Download
S1210-104K.pdf
Availability of S1210-104K
QUANTITY
S1210-104K Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210-104K
Internal Part NumberEIS-S1210-104K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±10%
Current Rating127mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210-104K
Related LinksS1210, S1210-104K Datasheet, API Delevan Distributor
S1210-104K Details Description
Related parts for S1210-104K
FIXED IND 2.2MH 240MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X3.5X0.12" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-D, Dual Link 24 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf