API Delevan S1210-123J
S1210-123J picture photo
Mfg. Part Number
S1210-123J
Brief Description
FIXED IND 12UH 277MA 2.1 OHM SMD
Datasheet Download
S1210-123J.pdf
Availability of S1210-123J
QUANTITY
S1210-123J Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210-123J
Internal Part NumberEIS-S1210-123J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating277mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210-123J
Related LinksS1210, S1210-123J Datasheet, API Delevan Distributor
S1210-123J Details Description
Related parts for S1210-123J
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN MINI-EDGE 35DL POS SLD GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 300MW SOD523 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 120V datasheet.pdf
CAP CER 270PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 6-14MM PNP 12-24VDC datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 10POS RA T/H 5V datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf