API Delevan S1210-152F
S1210-152F picture photo
Mfg. Part Number
S1210-152F
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 532MA 570 MOHM
Datasheet Download
S1210-152F.pdf
Availability of S1210-152F
QUANTITY
S1210-152F Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210-152F
Internal Part NumberEIS-S1210-152F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±1%
Current Rating532mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)570 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant110MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210-152F
Related LinksS1210, S1210-152F Datasheet, API Delevan Distributor
S1210-152F Details Description
Related parts for S1210-152F
VARISTOR 354V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
BANANA PLUG ADAPTER BLACK datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH DARL 8-DIP GW datasheet.pdf
HD20 BACKSHELL 15P METAL 45DEG datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN 12VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 10 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf