API Delevan S1210-393K
S1210-393K picture photo
Mfg. Part Number
S1210-393K
Brief Description
FIXED IND 39UH 179MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
S1210-393K.pdf
Availability of S1210-393K
QUANTITY
S1210-393K Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210-393K
Internal Part NumberEIS-S1210-393K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±10%
Current Rating179mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210-393K
Related LinksS1210, S1210-393K Datasheet, API Delevan Distributor
S1210-393K Details Description
Related parts for S1210-393K
IDC CABLE - MCS20K/MC20F/X datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CONTROLLER 48TQFN datasheet.pdf
CAP CER 2500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN STACKING 2.1MM-2.7MM 16POS datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 9.5MM datasheet.pdf