API Delevan S1210R-104K
S1210R-104K picture photo
Mfg. Part Number
S1210R-104K
Brief Description
FIXED IND 100UH 127MA 10 OHM SMD
Datasheet Download
S1210R-104K.pdf
Availability of S1210R-104K
QUANTITY
S1210R-104K Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210R-104K
Internal Part NumberEIS-S1210R-104K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS1210R
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±10%
Current Rating127mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210R-104K
Related LinksS1210, S1210R-104K Datasheet, API Delevan Distributor
S1210R-104K Details Description
Related parts for S1210R-104K
RES ADJ .10 OHM 300W 10% datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 3A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR 2WIRE 8-DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
PMR40 ENTRANCE END FITTING datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 2-ROWS-R datasheet.pdf
XBASE 400 230V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 10A DPAK datasheet.pdf