API Delevan S1210R-221H
S1210R-221H picture photo
Mfg. Part Number
S1210R-221H
Brief Description
FIXED IND 220NH 876MA 250 MOHM
Datasheet Download
S1210R-221H.pdf
Availability of S1210R-221H
QUANTITY
S1210R-221H Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210R-221H
Internal Part NumberEIS-S1210R-221H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CoreIron
Inductance220nH
Tolerance±3%
Current Rating876mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210R-221H
Related LinksS1210, S1210R-221H Datasheet, API Delevan Distributor
S1210R-221H Details Description
Related parts for S1210R-221H
IC REG LDO 2.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/REF 20-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 68K OHM 16SOIC datasheet.pdf
BOARD OEM W/F2M03GXA-S01 datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 14PS VERT GOLD datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-SC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 120W datasheet.pdf