API Delevan S1210R-332J
S1210R-332J picture photo
Mfg. Part Number
S1210R-332J
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 449MA 800 MOHM
Datasheet Download
S1210R-332J.pdf
Availability of S1210R-332J
QUANTITY
S1210R-332J Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210R-332J
Internal Part NumberEIS-S1210R-332J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating449mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210R-332J
Related LinksS1210, S1210R-332J Datasheet, API Delevan Distributor
S1210R-332J Details Description
Related parts for S1210R-332J
RES SMD 620K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 30 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
2.0 W TO B REC HSG datasheet.pdf
RES 47 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 24AWG 500' datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM SMD datasheet.pdf