API Delevan S1210R-393F
S1210R-393F picture photo
Mfg. Part Number
S1210R-393F
Brief Description
FIXED IND 39UH 179MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
S1210R-393F.pdf
Availability of S1210R-393F
QUANTITY
S1210R-393F Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210R-393F
Internal Part NumberEIS-S1210R-393F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±1%
Current Rating179mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210R-393F
Related LinksS1210, S1210R-393F Datasheet, API Delevan Distributor
S1210R-393F Details Description
Related parts for S1210R-393F
FUSE BRD MNT 1.25A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf