API Delevan S1210R-821F
S1210R-821F picture photo
Mfg. Part Number
S1210R-821F
Brief Description
FIXED IND 820NH 565MA 600 MOHM
Datasheet Download
S1210R-821F.pdf
Availability of S1210R-821F
QUANTITY
S1210R-821F Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210R-821F
Internal Part NumberEIS-S1210R-821F
Type-
Material - CoreIron
Inductance820nH
Tolerance±1%
Current Rating565mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant170MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210R-821F
Related LinksS1210, S1210R-821F Datasheet, API Delevan Distributor
S1210R-821F Details Description
Related parts for S1210R-821F
SWITCH ROTARY DIP 16POS PCB 24V datasheet.pdf
IC FPGA 79 I/O 144EQFP datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
MI-2 WTB S/R IDT REC 15CK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 22MA 100 OHM SMD datasheet.pdf
RES 680 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED NO LED datasheet.pdf
PCB PLUG 90 5.08MM 2 POLE datasheet.pdf