API Delevan S1210R-823G
S1210R-823G picture photo
Mfg. Part Number
S1210R-823G
Brief Description
FIXED IND 82UH 137MA 8.5 OHM SMD
Datasheet Download
S1210R-823G.pdf
Availability of S1210R-823G
QUANTITY
S1210R-823G Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210R-823G
Internal Part NumberEIS-S1210R-823G
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±2%
Current Rating137mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)8.5 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210R-823G
Related LinksS1210, S1210R-823G Datasheet, API Delevan Distributor
S1210R-823G Details Description
Related parts for S1210R-823G
TVS DIODE 170VWM 275VC SMB datasheet.pdf
IC PROGRAM 2.500V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 3600UF 100V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 16.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT DL TIN datasheet.pdf
CAP CER 4.9PF 100V T2H 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf