Vishay/BCcomponents S121K33SL0N6UJ5R
S121K33SL0N6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S121K33SL0N6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S121K33SL0N6UJ5R.pdf
Availability of S121K33SL0N6UJ5R
QUANTITY
S121K33SL0N6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S121K33SL0N6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S121K33SL0N6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S121K33SL0N6UJ5R
Related LinksS121K33S, S121K33SL0N6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S121K33SL0N6UJ5R Details Description
Related parts for S121K33SL0N6UJ5R
TOOL REPL BLADES FOR 601827-2 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 30AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG RED 500' datasheet.pdf