Vishay/BCcomponents S122K43X7RP65L7R
S122K43X7RP65L7R picture photo
Mfg. Part Number
S122K43X7RP65L7R
Brief Description
CAP CER 1200PF 2KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S122K43X7RP65L7R.pdf
Availability of S122K43X7RP65L7R
QUANTITY
S122K43X7RP65L7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S122K43X7RP65L7R
Internal Part NumberEIS-S122K43X7RP65L7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S122K43X7RP65L7R
Related LinksS122K43X, S122K43X7RP65L7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S122K43X7RP65L7R Details Description
Related parts for S122K43X7RP65L7R
TOOL CRIMPING PLIERS F/FERRULES datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD W/BUFF 16TSSOP datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 600CT/3.2 datasheet.pdf
CARD EDGE 40POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf