Wurth Electronics Inc S14100034
S14100034 picture photo
Mfg. Part Number
S14100034
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 18A 4.5 MOHM
Datasheet Download
S14100034.pdf
Availability of S14100034
QUANTITY
S14100034 Order Process
Ship out your order
Specifications of S14100034
Internal Part NumberEIS-S14100034
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package128
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesWE-FI
PackagingBulk
TypeToroidal
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating18A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S14100034
Related LinksS141, S14100034 Datasheet, Wurth Electronics Inc Distributor
S14100034 Details Description
Related parts for S14100034
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 45A TO220AB datasheet.pdf
IC RESET N-CH OD 4.1V 5VSOF datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3A 97.71 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf