Vishay/BCcomponents S150J25SL0P6UK5R
S150J25SL0P6UK5R picture photo
Mfg. Part Number
S150J25SL0P6UK5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
S150J25SL0P6UK5R.pdf
Availability of S150J25SL0P6UK5R
QUANTITY
S150J25SL0P6UK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S150J25SL0P6UK5R
Internal Part NumberEIS-S150J25SL0P6UK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S150J25SL0P6UK5R
Related LinksS150J25S, S150J25SL0P6UK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S150J25SL0P6UK5R Details Description
Related parts for S150J25SL0P6UK5R
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TRANS 2NPN 30V 0.7A 6CPH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.8A 37.5 MOHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 70POS DR LOW P datasheet.pdf
FUSE 4A 250/277V RADIAL datasheet.pdf