Vishay/BCcomponents S150M43SL0U83L0R
S150M43SL0U83L0R picture photo
Mfg. Part Number
S150M43SL0U83L0R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 6KV SL RADIAL
Datasheet Download
S150M43SL0U83L0R.pdf
Availability of S150M43SL0U83L0R
QUANTITY
S150M43SL0U83L0R Order Process
Ship out your order
Specifications of S150M43SL0U83L0R
Internal Part NumberEIS-S150M43SL0U83L0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S150M43SL0U83L0R
Related LinksS150M43S, S150M43SL0U83L0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S150M43SL0U83L0R Details Description
Related parts for S150M43SL0U83L0R
OSC XO 16.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 63VAC 32VDC 1206 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
ANT SQUINT WIDE BAND SMA MALE datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 100POS datasheet.pdf