Vishay/BCcomponents S151K25X7RN6TJ5R
S151K25X7RN6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S151K25X7RN6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S151K25X7RN6TJ5R.pdf
Availability of S151K25X7RN6TJ5R
QUANTITY
S151K25X7RN6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S151K25X7RN6TJ5R
Internal Part NumberEIS-S151K25X7RN6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S151K25X7RN6TJ5R
Related LinksS151K25X, S151K25X7RN6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S151K25X7RN6TJ5R Details Description
Related parts for S151K25X7RN6TJ5R
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC TXRX RF 2.4GHZ 32-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENS PROX M18 5MM PNP-NO SHIELD datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A SCREW datasheet.pdf
8305-1 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.039UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf