Vishay/BCcomponents S151K47SL0R63K0R
S151K47SL0R63K0R picture photo
Mfg. Part Number
S151K47SL0R63K0R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
S151K47SL0R63K0R.pdf
Availability of S151K47SL0R63K0R
QUANTITY
S151K47SL0R63K0R Order Process
Ship out your order
Specifications of S151K47SL0R63K0R
Internal Part NumberEIS-S151K47SL0R63K0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S151K47SL0R63K0R
Related LinksS151K47S, S151K47SL0R63K0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S151K47SL0R63K0R Details Description
Related parts for S151K47SL0R63K0R
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 430UF 165V QC TERM datasheet.pdf